بانک تجارت

بانک تجارت به عنوان یکی از بزرگترین بانک های فعال در شبکه بانکی کشورکه نقش انکارناپذیری در رشد و اعتلای اقتصاد ملی دارد، از ادغام 11 بانک ایران و انگلیس، بین المللی ایران و ژاپن، تجارتی ایران و هلند، ایران و خاورمیانه، اعتبارات ایران، بازرگانی ایران، ایرانشهر، صنایع ایران، شهریار، ایرانیان وکار با سرمایه ای بالغ بر 39 میلیارد ریال در تاریخ 1358/9/29 و در قالب شرکت سهامی خاص با مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید و در سال 1360 بانک ایران و روس به آن ملحق شد.

با توجه به تغییرات به وجود آمده در ساختار مالکیت به سهامی عام، لزوم بازنگری در ماموریت ها و استراتژی های بانک بیش از پیش مورد توجه قرار گرفت. بر همین اساس تحلیل هوشمندانه شرایط بازار، شناسایی و ورود به کسب و کارهای جذاب و مرتبط با محصولات و خدمات بانکی و مالی برای رفع نیازهای مشتریان و تامین منافع همه ذی نفعان، به عنوان رویکرد مستمر بانک انتخاب شده است. تلاش در جهت مشتری مداری، تامین منافع پایدار سهامداران و سرمایه گذاران از طریق کسب بازدهی مناسب، تبدیل شدن به یکی از بزرگترین بانک های بورسی از حیث میزان سرمایه، تلاش برای ایفای مسئولیت های اجتماعی، کسب جایگاه برتر از حیث مانده پذیرش تعهدات درمیان فعالان سیستم بانکی، اعتماد روزافزون مردم به بانک به عنوان حافظ منافع سپرده گذاران و تامین کننده منابع مالی چرخه اقتصاد کشور و همچنین کسب عنوان بانک برتر از حیث تلاش برای بهبود مستمر در فرآیندهای افزایش دهنده بهره وری نشان از حرکت بانک به سمت ایجاد تغییرات بنیادین دارد.
www.tejaratbank.ir

هلدینگ تفتا

هلدینگ فناوری و نوآوری بانک تجارت با نام تجاری شرکت تدبیرگران فناوری اطلاعات تجارت ایرانیان (تفتا) در سال 1394 و براساس مصوبه هیات مدیره محترم بانک تجارت و با همکاری جمعی از فعالان و صاحب‌نظران عرصه بانکی و همچنین نخبگان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور تأسیس شد.
هدف اولیه تفتا برنامه‌ریزی، مدیریت، اعمال کنترل، ایجاد هماهنگی و نظارت بر شرکت‌های تابعه در مسیر ارزش‌آفرینی و هم‌افزایی در ارائه خدمات و محصولات نوین بانکی به بانک تجارت و زیست‌بوم مالی کشور بود که در طی سال‌ها فعالیت این شرکت، به صورت مستمر انجام شد. اما با توسعه فناوری و ظهور تحول دیجیتال در صنعت بانکی که منجر به استفاده از فناوری‌های ساختارشکن و تحول‌آفرین و حرکت به سمت نسل‌های جدید در نظام بانکی جهان شد، شرکت تفتا توسعه برنامه تحول دیجیتال بانک تجارت را نیز جزء اهداف و مأموریت‌های خود قرار داد.
در حال حاضر این شرکت با نگاهی نو در پی تجمیع و هم‌افزایی توان خود جهت حضوری توانمندتر و تأثیرگذارتر در چهار حوزه سامانه‌های متمرکز بانکی، پرداخت، سخت‌افزار و امنیت و فناوری‌های نوین بانکی است.

www.tafta.ir